Kolektiv & tak celkově morálka

22. února 2014 v 21:03 | Chii |  Deník
Nějak víc teď lidi posílám do prdele. Protože mám prostě chuť. Asi. I když ten chlap, u kterého jsem trávila poslední týden na praxi, k tomu byl hluchý, a díky bohu za to, jinak bych měla utrum.

Proč jsem jako jediná ze třídy musela mít dva týdny praxe, když ostatní měli jenom jeden?

Proč mám ve třídě hovada, kterým prostě nedomluvíte, sebevíc byste chtěli? Píšou stížnost na učitelku praxe, což by mi nevadilo, kdyby si do huby nebrali slovo kolektiv. Pět lidí se rozhodne jménem celé třídy napsat stížnost (neověří si fakta a nepřipraví si argumenty) a pak řvou po lidech, kteří to podepsat nechtějí, že trhají partu a že by měli stát na jejich straně.


Asi jim unikla podstata kolektivního rozhodování. Společně se rozhodneme, že napíšeme stížnost, a společně ji podepíšeme. Takže víte, co mi s podpisem můžete. Že si tím proti sobě pár debilů poštvu, už mi žíly trhat nemusí. Celkově není o co stát - mít dobré vztahy s lidmi, kteří mají mentalitu tříletého děcka se slovníkem šedesátiletého zedníka nebo čtyřicetiletého číšníka.

Asi sejmu češtináře. Ten člověk by nechal z češtiny propadnout vlastní dítě.

Je to první osobní článek za dlouhou dobu. Omezila jsem to. Ani nevím, kdy přesně jsem sem přestala psát skoro všechno.

Kdybyste se náhodou divili, proč se neozývám ani na blozích (nesnáším skloňování toho slova), ulehčete si práci a nedivte se. Svoje oblíbené blogy navštěvuju skoro denně a čtu si všechno, akorát ze sebe nějak nedokážu dostat komentář, sebevětší názor na to mám. Připadám si jak nějaký špeh, vlízt na blog, přečíst si článek, a zase z něj zmizet. Fujtajbl.
Jako bych z restaurace odešla bez placení.


Když jsem ve vlaku našla drahý mobil a vrátila ho, drtivá většina třídy (které to Ivánek vyžvanil) se shodla na tom, že jsem se zachovala jako píča. Nemohla jsem přestat myslet na otázku - kdo je potom ten, kdo si ten mobil nechá a prodá ho?

Celkově nemám odpovědi na úplně základní otázky. Většinou se jedná o ty morální.


Mám ji na vyzvánění. Asi už něco přes dva roky.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Das Das | Web | 23. února 2014 v 13:29 | Reagovat

Nechápu, co mají na tom, že jsi ten telefon vrátila. Bohužel by to tady v česku udělal málokdo.
Třídni de.. se najdou všude, bohužel. U nás miluju to, když se všichni na něčem shodnou a pak tři lidi se to snaží mermomocně změnit, když před několika týdny proti tomu neměli nic. Jo, to hádání kvůli maturáku bude zajímavé. :D
A taky nenávidím to, jak všichni přešoupávají písemky do nekonečna, aby náhodou se nepsali dvě tři v jeden den a dopadne to tak, že pak píšeme jeden den čtyři testy a stejně se na to všichni vyserou. :D
S tím komentováním tě chápu - když není co říct, tak proč něco psát.. :)

2 James James | Web | 2. března 2014 v 6:24 | Reagovat

Co to máš do prdele za třídu?
A ohledně tý praxe.. víš jaká je to pohoda? Minulej rok jsem na ní byl měsíc, a hned bych si to zopakoval.
Ale záleží samozřejmě na tom, cos tam musela dělat..

3 Peter Cross Peter Cross | Web | 2. března 2014 v 15:03 | Reagovat

No jo no, nejsme ani první ani poslední, kdo budou mít ve třídě kretény.

A co se týká toho stalkování blogů. Jsme na tom stejně. Vlezu na můj oblíbenej blog, přečtu si diskutabilní článek a mám chuť sepsat pořádně peprný komentář plný argumentů a podobných věcí, ale pak si řeknu, že na to kašlu, zavřu záložku a věnuju se něčemu jinému. Radši.

4 Chii Chii | 2. března 2014 v 15:52 | Reagovat

[1]: Nevím, každopádně z toho byli v šoku a jeden kolega si vyrval i pár vlasů. :)

[2]: Ptám se den co den. :D
A praxe nebo škola, ono to stojí obojí za houby, takže si člověk moc nevybere. :D

[3]: Jenže ono je to mnohdy zbytečné, plýtvat čas na argumenty v komentáři. Nikdo si to nepřečte, nanejvýš autor, a ty se ještě vyčerpáš. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama