Pištící bráška, babiččin řidičák & ztracená záclona

31. ledna 2014 v 20:34 | Chii |  Deník
Na Silvestra jsem s bratrem jela do Olomouce. Na náměstí jsme přišli tak tři vteřiny před začátkem ohňostroje. Cosi na mě spadlo a štípalo to jak čert. Pak jsme se prošli po náměstí, což nás málem stálo život. V jednu chvíli nás totiž obklopil rozjařený dav a zatímco já si jen tak povzdychla a trpělivě se tou bandou proplétala, můj k smrti vyděšený bratr zjistil, že není úniku, zapištěl jako hysterická ženská a rozběhl se pryč, nestaraje se o to, že se dál proplétám za ním, a nemůžu ani dýchat samým smíchem.


Pak jsme procházeli uličkami, kde se pár mých vrstevníků opíralo o stěnu a jejich kamarádi na ně: "Ty vole, neblij."
Později, když už jsme zamířili k autu, jsme se připletli do skupinky dalších lidí, a jeden kluk se k nám otočil, chvilku si nás zmateně prohlížel a pak se zeptal: "Vy... vy... vy. Vás neznám. Vy patříte k nám?"

***

První tři odstavce jsem psala pár dní po Silvestru. Právě je 28. ledna. Úterý. Podvečer. Rozhodla jsem se, že na blog nebudu psát, co zrovna čtu, protože mě to přinejmenším deptá, když se zrovna podívám a zjistím, že už jsem to zase měsíc nezměnila, a to jsem opět vystřídala několik knih. Je to tak napůl; jednak se věnuju jinému psaní, jednak ani nemám čas. Už jsem si říkala, že bych to tady zrušila a udělala za tím čáru, ale je fajn si občas znovu přečíst nějaký starší článek. I když pak bojuju s nutkáním je všechny vymazat.

Dalším týdnem mi začne praxe, druhý týden budu dopisovat všechno, co zameškám ten první, a ten třetí týden zase půjdu na praxi a ten čtvrtý zase budu dopisovat učivo.

A právě se mi přestalo chtít psát. Tak se zase loučím. Prozatím. Snad.

***

Há, tak už je 31. ledna a řekla jsem si, že tady chci mít minimálně jeden článek za měsíc. Byla jsem si vyřizovat praxi, pak na kávě, a pak za babičkou:

Babi: "Budeš si dělat řidičák?"
Já: "Jednoho dne."
Babi: "Já ti dám můj."

Taky jsem vyrabovala knihovnu a nachladla. Přísahám, že to spolu nesouvisí.Tak jsem se tak zapřemýšlela, kam se poděla ta záclona. Budiž jí zem lehká.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Das Das | Web | 1. února 2014 v 12:20 | Reagovat

Muhehe, Chi napsala článek! :D
Ani nevíš jak mi Tvůj humor chybí. :)

Ráda bych napsala že ty zlitý party nezletilých jsou hrozný, ale jelikož jsem na tom byla podobně tak.. ehm.

Já taky chci aby mi někdo dal řidičák! :D

Tobi je nunaty :D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama