Duben 2013

Štěky, cholerický magor & útěk rodičů

27. dubna 2013 v 16:07 | Chii |  Deník
Eh, konečně mi došlo, že bych to tady neměla brát jako povinnost, vzhledem k tomu, že jsem jedna z mála, která po sobě něco čte. Ale trvalo mi to víc jak tři roky.

Navíc zcela postrádám chuť do psaní, a jeden z důvodů je stále chybějící Leo, kterého mi komplet přemažou.

Vídeň podruhé & rozhovor s otcem

14. dubna 2013 v 14:18 | Chii |  Ústav
Jsem aktuálně v nešťastném stavu - chybí mi Leo. Pro nováčky vysvětlím! Ano, stále tím myslím počítač, jehož baterie mě zradila. Už týden je pryč a já se pomalu smiřuju s tím, že ho uvidím nejdřív tak za měsíc. Pokud vůbec.

V pátek jsme se školou jeli do Vídně. Ani mi to moc nestojí za obsáhlý popis, jednak to byla nuda a jednak se mi nechce.
Vstávala jsem ve čtyři, kupodivu zcela čilá. V autě jsem bratra varovala:

"Nejezdi jak čuně, dávej pozor na zvířata." Načež mi on odporoval:
"Ále hovno, zvířata spí."

Růžové sáčko pro Beatrice & optimistický rozhovor

10. dubna 2013 v 20:52 | Chii |  Ústav
V pondělí to nebylo tak hrozné, jak to ráno vypadalo. Čtvrtou a pátou hodinu nás totiž navštívili dva divadelní herci z Hradce Králové, kteří nám zahráli několik ukázek, například z Hamleta, Zdravý a nemocný, Revizor, Maryša a Sluha dvou pánů. Neudivilo mě dokonce ani to, jak se jeden z nich zhostil role Beatrice a místo toho, aby se věnoval svému kolegovi, řval (takovým tím teplým hlasem) přes tělocvičnu na třeťačku:

"O můj bože! Ty máš úžasně růžové sáčko! Pak mi musíš říct, kdes ho koupila!"

Sabotáže zvyků & omluva za nedostatky

4. dubna 2013 v 16:50 | Chii |  Deník
Tak se teď snažím rozdýchat to, že sabotuju každý zvyk, který se u nás dodržuje. Sice jich je maličko, ale i tak je ničím jedna báseň. Začalo to čočkovou polévkou na Nový rok.

"Děláš to dvacet let a socky jsme pořád. Fakt to pomáhá?" Tím jsem svou rodičku nechtěně donutila, aby udělala nudlovou polévku. A mně to došlo až teď. Pak to byly na Vánoce zavřené dveře do obýváku. Poslední dva roky je máme otevřené a hraje televize, což mi přijde jako lepší využití ticha u večeře, než mlácení příborů o talíře plus občasné poznámky na to, že jsem něco měla nechat smažit déle.

"Napoleon spal normálně s vojáky" aneb dějepisný výklad

2. dubna 2013 v 18:00 | Chii |  Ústav
Zdravím, poutníci.

Sama sobě jsem to už poměrně dávno slíbila, chtěla jsem do článku hodit nějaký zachycený žblept ze školy. Příště napíšu i pár z vlaku (které jsou o poznání lepší) a nebo z domu. Čistě pro radost. Nemusím si přece pořád stěžovat, což. Nevinný